IMAGE OF MODERN EVIL, 1972

26 August 2009
40

Albert Tucker

(1914 - 1999)
IMAGE OF MODERN EVIL, 1972

gouache on paper

24.5 x 32.5 cm

signed and dated lower left: Tucker ‘72

$15,000 - 20,000
Provenance

Private collection, Melbourne